TAPIOKA PRO PŘÍPRAVU TAPIOKOVÝCH PLACEK je tradičním brazilským výrobkem, který v sobě spojuje specifické nutriční vlastnosti, přírodnost produktu a rychlost a pohodlnost přípravy.

Návod k přípravě: Nejprve pořádně zahřejte samotnou pánev. Na horkou pánev vložte 3 až 4 polévkové lžíce tapioky (dle velikosti pánve, ideální je zaplnit celé pánevní dno souvislou tenkou vrstvou), a to přímo, bez přidání čehokoli a bez použití oleje či jiných tuků (dle vlastních dietních preferencí můžete těsto trochu osolit). Tapioku rozprostřete do tvaru placky. Těsto se teplem samo spojí a již v tom okamžiku můžete placku otočit. Zatímco se peče z druhé strany (na tuto část již oheň ztlumte), pokládejte slané či sladké náplně zcela dle vaší fantazie. Jakmile se vám náplň dostatečně prohřeje, váš pokrm je hotový! Samotné pečení nezabere více než 1 až 2 minuty. Naplněnou placku je obvyklé přehnout napůl, můžete ji ale také srolovat do ruličky nebo nechat jako pizzu. Za tepla ihned podávejte. Nezapomeňte, barva vnitřku čerstvé maniokové hlízy je SNĚHOVĚ BÍLÁ a stejnou barvu má i kvalitní tapioka. I vaše upečená placka stále zůstává bílá a vláčná.

Charakteristikou kvalitní tapioky se zachovalou vlhkostí je též kyselé aroma v syrovém stavu (Brazilci právě podle tohoto ukazatele oceňují kvalitu produktu). Tato kyselost během pečení rychle zmizí.

* Tip: Doporučujeme tapioku před nanesením na pánev prosít přes hrubší sítko, aby její částečky měly všechny stejnou velikost. Dosáhnete tak rovnoměrnějšího rozložení na pánvi a tenčí placky.

Z tapioky BeijuBom v balení po 500g vytvoříte 6 – 7 placek.

 

tapioka-beijubom

* Tip: vyzkoušejte na své párty servírovat též tapiokové placky „mini“, připravované na pánvi na lívance.

Složení výrobku: tapioka (škrob z hlízy manioku jedlého)
Hmotnost: 500 g

Výživové údaje (na 100g):
energetická hodnota: 942 kJ / 222 kcal
tuky: 0,14 g
z toho nasycené mastné kyseliny 0,07 g
sacharidy: 55 g
z toho cukry: ‹ 0,5 g
bílkoviny: 0,11 g
sůl: ‹ 0,001 g

Samotná tapioková placka je chuťově neutrální (pro brazilské indiány to byl skutečně chléb), je třeba vždy přidat náplň dle vaší chuti a preferencí. Nebojte se experimentovat a bavte se! Bezlepkově lehká placka dodá vašemu tělu energii – jako taková se obzvlášť hodí před a po sportovní aktivitě a výkonu. Náplně placek volte s ohledem na vyváženost stravy a energetický příjem odpovídající jeho výdeji.